Na Heureke využívame personalizáciu a cielenú reklamu. Na základe vášho správania na Heureke personalizujeme jej obsah. Kliknutím na „Rozumiem“ alebo inam súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete vypnúť v nastaveniach prehliadača. Viac


Poradňa Vibrátory, dilda a penisy

Ako vybrať vibrátor, dildo alebo penis?

Vibrátor je v súčasné dobe, pre absolútnu väčšinu žien či dievčat samozrejmý doplnok ich sexuálneho života. Je to pomocník, ktorý dokáže nahradiť skutočného muža a veľakrát dokáže uspokojiť tak, ako to žiadny muž nedokáže, ani keby akokoľvek chcel. Nie je to dané, ani tak neschopnosťou muža, ale predovšetkým funkciami a tvarmi vibrátorov, ktorými žiadny muž našťastie nedisponuje. Vibrátor v žiadnom prípade neslúži len ženám, ktoré nemajú žiadneho partnera. Slúži ako doplnok pri radovánkach s partnerom, alebo keď je žena práve sama doma. Vibrátor je tiež pre mnoho žien jedinou možnou cestou k orgazmusu alebo opakovanému orgazmusu. Mnoho žien s vibrátorom zažíva úplne iný druh orgazmusu, než pri sexe s mužom alebo ženou. Toľko k základnému popisu vibrátoru.
 
Osvedčení výrobcovia: LELO, Fun Factory
 

Chcem si kúpiť vibrátor alebo dildo?

Vibrátor je opatrený elektronikou a motorčekom, ktorý spôsobuje vibrácie a elektronika riadi ich silu, pulzy atď. Dildo je penis bez elektroniky a vibrácií. Spravidla je oveľa ohybnejší než vibrátor a realistickejší v tvaroch (model od modelu).

Chcem análny alebo vaginálny vibrátor? Chcem oboje?

Samozrejme existuje veľké množstvo odporcov análneho sexu a to je veľká škoda. Tieto predsudky vyplývajú z neznalosti a je známe, že kto skúsil opatrne a bezpečne análny sex, tak sa k nemu rád vracia.
 

Aký materiál mi bude najviac príjemný?

Tvrdý plast? Počítajte s tým, že vibrátory a penisy z tvrdšieho plastu prenášajú dobre vibrácie a veľakrát ich tvrdý a presný povrch napomáha lepšiemu uspokojeniu napr. na klitorise. Počítajte ale tiež s tým, že tvrdý vibrátor sa neprispôsobí žiadnemu záhybu tela a to je veľakrát veľká škoda.

Potrebujem, aby bol vibrátor tiež vodoodolný?

Väčšina značkových vibrátorov je vodoodolných. Je potrebné nepliesť si ich s pojmom vodotesný. Vodoodolné vibrátory môžete používať napríklad v sprche, teda pod tečúcou vodou, ale do vane by sa určite brať nemali.

Aká bude ideálna dĺžka a šírka vibrátoru? Prípadne jeho tvar v celku?

Tu je prístup celkom individuálny, pretože je každá žena iná. Najpredávanejšie modely sú od 17-20cm. Je určite lepšie kúpiť dlhší vibrátor. Za prvé sa lepšie drží, za druhé nemusíte nikdy celú jeho dĺžku použiť a máte k dispozícii vždy rezervu (človek nikdy nevie).

Aké sú ceny vibrátorov? Odpovedá cena kvalite?

Cena nie je vždy smerodajná. Nie vždy za vysokú cenu obdržíte to najlepšie. Napríklad drahé značkové vibrátory ponúkajú dokonalý design a špičkové materiály, ale niektoré nedisponujú kvalitnou silou vibrácií.

Aké sú druhy vibrátorov?

Najklasickejšie kategórie sú vaginálny, análny, vaginálne-análny a dráždiaci priamo bod G. Ďalej je možné ich rozlíšiť, podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené a samozrejme podľa funkcií a tvarov.
 
Porovnať vibrátory, dilda a penisy